Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1 мнение ] 

Начало форум : Взаимоотношения : Приятелство

Автор Съобщение
 Заглавие: Приятелство
МнениеПубликувано на: 06 Ное 2010 18:51 
Бъбривко
Бъбривко

Приятелството- какво е това всъщност?Може би е прекалено общо понятие, което често се използжа като нарицаателно з даден човек – “той е мой приятел”.Но какво всъщност означава да бъдеш приятел на някого и някой да ти е приятел?
Много хора бъркат приятелите с добри познати или просто познати.Приятелството според мен изисква, доверие, уважение, себеотрицание, мъничко любов, компромиси и жертви.Но колко хора са готови на всичко това, за даа имстински приятел – “най-добър приятел”, както му казваме ние – със сигурност много малко.
Истинско приятелство?Наистина ли може да съществува това?Може да е така,но аз не съм го усетила, а може наистина да не съществува.Когато всеки от нас срещне човек, с когото може да говори – било то момче или момиче, с когото всичко е наред, с когото може да споделя, да се забавлява, който да бъде до него, когато има нужда, който да го съветвяа и да бъде сигурен , че няма да го предаде – тогава вече го наричаме приятел, за нас той не е който и да е , а е “моят най-добър приятел”.Добре, нека така да бъде, но когато изникне първият проблем, първата пречка, никой не прави компромис, никой не иска да поеме вината и карай на приятелството...Това ли е приятелството?!Не зная!Всеки допуска грешки – да грешим е човешко, но ако ние не ги поправим, никой не може да ни помогне.А може би понякога се самозалъгваме и ни е нужна малко помощ.Ако наистина човекът отсреща ни е приятел, той би трябвало да ни приема такива каквито сме – с всички наши предимства и недостатаци... не когато сме постъпили неправилно, да ни изостави
Лъжа или истина?Винаги ли трябва да сме напълно искени с риск да причиним болка на приятеля си, като му кажем истината, или е по-добре да го излъжем в случаи, че тои ни има пълно доверие.Аз мисля, че приятелство не се гради, но понякога е нужно да излъжем, за да спечелим време и да разберем кой е “прав” и кой е “крив”.Да излъжем или не, това е доста оспорвана тема.А за приятелите – човек и ма само един единствен приятел и това е самият той, всички останали да просто много близки познати, но човекът си е човек и винаги ще гледа първо себе си и собствената си изгода, а после и другите.

Back to top
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1 мнение ] 

Начало форум : Взаимоотношения : Приятелство